Nakvynė – pagrindinis rūpestis nusipirkus kelionės bilietus. Vieniems reikalinga komfortiška nakvynė, kiti bando susirasti ją per „CouchSurfing” projektą, o dar kiti renkasi 1000 žvaigždučių viešbutį ir naktis praleidžia po atviru dangumi. Šie „Po atviru dangumi…” įrašai skirti keliautojams, kuriems priimtina nakvynė būtent minėtomis sąlygomis. Jei jums aktualu kelionėje turėti kilimėlį ir miegmaišį, tikiuosi tai padės jums lengviau nuspręsti kur nakvoti. Šiame įraše pasistengsiu pateikti kuo daugiau nakvynės vietų Izraelyje. Kiekvieno keliautojo pasiūlymai yra priimtini ir laukiami komentaruose. Būtinai papildysiu.

Visų pirmiausia turėtumėte žinoti, kad Izraelyje daug laukinės gamtos, jūrų, kalnų, tad atrasti nakvynę yra kur kas paprasčiau negu galvojate. Izraelyje beveik visada šilta, tad nakvoti neturint palapinės ar tento, neturėtų kilti didesnių keblumų. Užtenka turėti kilimėlį ir miegmaišį, jei norite puikiai praleisti naktis prie Negyvosios ar Viduržemio jūros krantų. Šalčiausias mėnuo – sausis (5–12 °C), karščiausias – rugpjūtis (18–38 °C).

Nakvynė prie Negyvosios jūros – vienas geresnių pasirinkimų.

Kiekvienas atkeliavęs į Izraelį, būtinai nuvažiuos prie Negyvosios jūros ir pabandys joje išsimaudyti. Mano patarimas – būtinai likite čia nakvynei! Paplūdimiuose, kuriuose dažnai matomi turistai, įsirengę daugybė kempingų, kavinių, parduotuvėlių ir panašiai. Kas svarbiausia, dauguma kempingų – nemokami! Galite drąsiai statyti palapinę ar susiraityti į miegmaišį priešais jūros bangas.

1. Ein Gedi kempingas.
Koordinatės: 31.458317, 35.398267
Palapinė: Taip
Tualetai: Taip
Dušai: Taip
Parduotuvė: Taip

Puiki vieta nakvynei. Pats asmeniškai praleidau čia vieną naktį, turėjau tik kilimėlį ir miegmaišį. Didelė teritorija pasistatyti palapinę, ar ant medžio prisitvirtinti tentą. Naktis buvo šilta ir gaivi. Prie pat Negyvosios jūros krantai, kur galėsite ryte išsimaudyti, o vakare, leidžiantis saulei vaizdai nepakartojami. Šalia yra maža parduotuvė – restoranas, taip pat šioje vietoje yra nemokami dušai ir tualetai. Gali pasitaikyti ir šalto vandens, bet vis geriau nei nieko.

2. En Boqeq kempingas.
Koordinatės: 31.196778, 35.363209
Palapinė: Taip
Tualetai: Taip
Dušai: Taip
Parduotuvė: Taip

Dar viena puiki vieta sustoti nakvynei prie žemiausio pasaulio taško – Negyvosios jūros. Šiame kempinge rasite gultų, net gi didelių, kurie su čiužiniais. Taip pat daug patogių nakvynei pavėsinių. Dušai, tualetai. Draugų išbandyta – rekomendacijos didžiulės.

3. Nevé-Zohar kempingas.
Koordinatės: 31.154527, 35.365065
Palapinė: Taip
Tualetai: Taip
Dušai: Taip

Vėl gi puikus variantas tiems, kurie su savimi turi palapinę, arba tik kilimėlį su miegmaišiu. Laisvai rasite vietą pasistatyti savo namelį, o kitiems bus gerai įsitaisyti ant gultų. Šioje vietoje taip pat rasite minkštus gultus, kurie iš dalies prilygsta lovoms. Yra dušai apsiprausti, taip pat tualetai.