Besiruošiant keliauti didžiausią galvos skausmą kelia nakvynės paieška. Dažniausiai mūsų norai būna skirtingi, tačiau beveik visi nori prasisukti pigiai, apsistoti švariuose namuose ir nusiprausti po šiltu dušu. Daugelis ieško geriausio varianto kuo arčiau miesto centro, taip labiau sutaupoma pinigų ant viešojo transporto. Bet visi šie malonumai atsiremia į kainą. Ieškodamas sau nakvynės išnaršau visus galimus variantus – hosteliai, svečių namai, viešbučiai. Dažnai renkuosi CouchSurfing projektą ar tiesiog palapinę kalnuose. Šiame įraše pasistengsiu jus supažindinti su dar vienu nuostabiu ir tikrai vertu dėmesio projektu – Airbnb. Šio projekto pagalba susirasite nakvynę kitose šalyse labai pigiai. O viešnage būsite tikrai patenkintas.

Šiame projekte galėsite ieškoti nakvynės vienai, dviems, trims dienoms, savaitei ar net mėnesiui. Tinklalapyje rasite daugiau kaip 190 šalių, todėl net neabejoju, kad rasite puikių pasiūlymų aktualių ir jūsų kelionei. Beieškant norimos vietos, visada galėsite rinkis kur norėtumėte apsistoti. Tai priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. Galite drąsiai išsinuomoti atskirą namą, butą, taip pat galimybė pasiimti privatų kambarį. Dažniausiai toks variantas tinkamas tiems, kurie mėgsta taupyti. Gyvenant su namo ar buto šeimininku jūs turėsite visas privilegijas naudotis virtuve, dušu, skalbimo mašina ir panašiai. Kitaip nei CouchSurfing projekte, čia nebūtina visos viešnagės metu palaikyti bendravimą su šeimininku. Dažnai pasitaiko ir tokie variantai, kad šeimininko net nebūna namuose, o kituose kambariuose gali gyventi kiti keliautojai. Tai puiki galimybė susipažinti su kitataučiais, o tiems kam tai neaktualu, tiesiog galėsite nesijaudinti ir nebendrauti. Šiame projekte taip pat galėsite išsinuomoti pigiausią variantą – kelių žmonių kambarį. Toks kambario principas panašus į hostelius. Turėsite nakvoti viename kambaryje su kitu žmogumi. Šis variantas dažniausiai tinkamas tada, kada keliauji su grupele žmonių. Taip galėsite drąsiai pasiimti visas laisvas vietas, o kambaryje gyventi su savo kelionės draugu. Aš asmeniškai dažniausiai renkuose privatų kambarį – pigu, patogu ir visada likau patenkintas.

Peržiūrint nakvynės pasiūlymus visada gausite išsamią ir naudingą informaciją. Apartamentų šeimininkai visada plačiai ir sklandžiai aprašo nuomojamą vietą. Rasite tokią informaciją kaip – kambarių, lovų ir galinčių apsistoti žmonių skaičius. Taip pat išvardinti visi patogumai, tokie kaip virtuvė, internetas, televizorius, švarūs rankšluosčiai, dušo reikmenys ir panašiai. Taip pat matysite bendrą kainą visoms pasirinktoms nakvynės dienoms. Nepamirškite peržiūrėti ir kitų žmonių atsiliepimus, bei vertinimus, dažniausiai iš to puikiai galima spręsti ko tikėtis. Savo paiešką visada galite išfiltruoti pagal kainą. Taip pat žemėlapyje matyti kur tiksliai randasi nakvynės vieta. Tai aktualu tiems, kurie mėgsta taupyti ir apsistoti kuo arčiau miesto centro.

Besinaudojant šiuo projektu asmeniškai aš gyvenau Budapešte už 30 eurų savaitei, Paryžiuje praleidome už 7 eurus žmogui, dviems naktims. Taip pat Madeiroje gyvenau už 100 litų visą savaitę su vaizdu į Atlanto vandenyną. Prahoje su draugais mokėjome po 20 eurų visoms 3 naktims. Tai tikrai pigu žinant tai, kad visos šios viešnagės buvo miesto centre. Viskas būdavo pasiekama ranka. Šeimininkai visada būdavo labai malonūs ir rūpestingi. Kelių iš jų visai nemačiau, nes šie tik palikdavo raktus, o išvykstant, palikdavau juos toje pačioje vietoje. Namuose dažniausiai rasite lankstinukų, žemėlapių ir panašių dalykų, kurie tikrai pravers jūsų kelionėje. Bendraujant su savininku gausite dar daugiau informacijos apie šalies kultūrą, lankytinus objektus, apie kuriuos galbūt net nežinotum be jo pagalbos.

Dėl kalbos irgi reikėtų jaudintis mažiau. Daugybe žmonių keliauja naudodamiesi Airbnb ir be gerų, anglų, rusų, vokiečių ir kitų kalbų. Viešint išsinuomotame kambaryje, jums nereiks daug šnekėti. Gali prireikti tik pasirašyti dokumentą, kad esate atsakingas už savo viešnagę ir laikotės taisyklių, kurios dažniausiai yra nurodomos aprašyme. Pasiekti vietą taip pat bus nesunku. Savininkai visada smulkiai aprašo atvykimo būda ir galimus pasirinkimus. Viskas aprašyta taip smulkiai, kad abejonių ir nesusipratimo tikrai nebus.

Vienas įdomus dalykas tas, kad kad kambarį užsisakius per Airbnb.com svetainę, Airbnb kompanija buto savininkams pinigus sumoka tik tada, kai svečiai patvirtina, kad viešnagė praėjo gerai.

Užsiregistravus tinklapyje galite kviesti savo draugus per save, to pasekoje gausite nemokamų pinigų savo nakvynėms. Pats asmeniškai iš jų daug kur apsistojau visiškai nemokamai. Kviečiant draugus dar ir suteikiate jiems pirmus 20 eurų savo pirmai nakvynei. Nori ir tų jų? Prašau – www.airbnb.com/c/gelmonas?s=8

Nepamirškite ir to, kad visada galite išnuomoti ir savo asmeninį butą turistams. Užsidirbsite ir pinigų, ir geros nuotaikos priimant kitataučius.

Galbūt ir jūs esate apsistoję per Airbnb? Pasidalinkite įspūdžiais ir rekomendacijomis šio įrašo komentaruose!